понеділок, 16 січня 2017 р.

Від проголошеної Незалежності до нової України

Сценарій першої лекції 
«Від проголошеної Незалежності до нової України»

Мета: поглиблювати знання студентів про основні державотворчі події становлення незалежної України, основні засади демократичного та суспільного ладу України, її досягнення за останні роки; формувати особисту відповідальність за долю своєї держави та українського народу; розвивати громадянські якості; виховувати патріотичні почуття.
Обладнання: політична карта світу, мапа України, Конституція України, вишитий рушник, букет із гілок червоної калини та пшеничних колосків, відео фрагментів сучасних подій в Україні, гімн України, пісні «Молитва за Україну», «Це моя Україна», кросворд.

Хід проведення

Вступна частина. Історія й уроки українського державотворення
Викладач. День Незалежності… Для кожної нації це найголовніше свято. Щоправда, ще не кожна нація має його. Одна через історичні обставини, за яких нація століттями розвивалась, перемагала, безперервно виборювала своє місце під сонцем, намагалася, щоб її незалежність завжди була з нею (німці, французи, китайці, англійці та інші). Інша й досі не має її, а тому до сих пір проливає кров кращих синів і дочок своїх, аби таким чином довести світові, що вона є і її непереборне бажання – жити незалежно (ірландці, палестинці, чеченці та інші).
Українцям пощастило. Двадцять два роки тому нас як націю визнав світ, визнав нашу державність.
Ми маємо День Незалежності. Ми йшли до нього століттями, ми вистраждали його, бо завжди, навіть за різних обставин, проголошували державність. Зокрема тільки в ХХ столітті чотири рази: 22 січня 1918 року, 30 червня 1941 року у Львові, 5 жовтня того ж року у Києві і 24 серпня 1991 року.
Ми підписували маніфести, універсали, акти, створювали уряди, обирали президентів, прем’єрів. Ми йшли до найголовнішого свята вперто і послідовно. Для віками гнобленої нації це не просто день, це – день свободи.

Повідомлення теми та мети.
Викладач. Отже, сьогодні тема нашої першої лекції «Від проголошеної Незалежності до нової України». Ми маємо пригадати, як це відбувалось, аби ще раз відчути себе справжніми громадянами та патріотами своєї країни.
1 студент
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай,
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край,
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
Викладач. У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна виплекала Запорізьку Січ, славетну Києво-Могилянську академію, виколисала велетнів сили і духу, таких як Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Григорій Сковорода, Устим Кармелюк, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та інші.
2 студент
Ми українці від Тараса,
Мазепи й Сковороди…
Було сліз більше, ніж води.
Нас голодом не раз морили,
І в очі населяли страх.
Та наші мовчазні могили
Куди не глянь – по всіх світах…
3 студент
Тут українські юнаки
За Україну полягли в страшну годину,
Тут розпинали не Христа,
Тут розпинали Україну.
Так їх багато полягло
За честь, за волю України,
Щоб вільно, радісно жилось
На цій землі онуку й сину.

Основна частина
Викладач. Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею, своєю країною. В нашого народу глибоке та тисячолітнє коріння. Українці, як і інші народи, пройшли тривалий шлях розвитку, що позначився на усіх сферах їхнього життя – культурі, побуті, мові. Ми можемо пишатися своєю давньою величною історією. Що ви знаєте про Україну як державу на карті світу?
Виступи студентів з використанням карти світу.
4 студент. Сучасна Україна – незалежна держава. Її розташовано в центрі Східної Європи, вона займає таку частку землі, що аби перетнути Україну пішки із заходу на схід, треба йти 90 днів, долаючи щодня по 30 км. Має кордони з Білоруссю, Росією, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою. На півдні омивається водами Чорного й Азовського морів. Україна – єдина країна Європи, яка має стільки близьких сусідів. На території України,  саме поблизу с.Ділове Рахівського району, що на Закарпатті, знаходиться географічний центр Європи. Площа країни – 604 кв.км, населення – близько 43 млн. осіб (дані 2014 року без врахування півострова Крим).
Столиця України – Місто Київ. Україна поділяється на 24 області, два міста Всеукраїнського значення і АР Крим, яка зараз є окупованою.
Форма правління – парламентсько-президентська республіка. Глава держави – Президент, глава уряду – Прем’єр-міністр. Вищим законодавчим органом є Верховна Рада.
Викладач. Україна – суверенна, незалежна, демократична та правова держава. А що означає «Україна – суверенна держава?» (Відповіді: країна має право самостійно, без втручання інших держав, вирішувати всі свої внутрішні та зовнішні справи).
Викладач. А чому Україна – демократична держава? (відповіді: влада в нашій країні належить народові. Тільки народ може змінювати її основи – конституційний лад).
Мозковий штурм. Поняття «Україна»      
Викладач.  Яка, на вашу думку, держава Україна? З якими поняттями вона у вас асоціюється? (відповіді: суверенна територія, український народ, закони, традиції, звичаї, державна мова,  символи (герб, прапор, гімн), демократія, національний дух).
Студенти вписують асоціації навколо слова Україна, написаного на аркуші паперу А3.
Викладач.  Виборовши волю, Україна визначила свою символіку. А що ви розумієте під поняттям «державна символіка»? (герб, прапор, гімн). А зараз до вашої уваги цікаві факти про виникнення державних символів України.
5 студент.
Герб
Як свідчать історичні джерела, східні слов’яни використовували символічні знаки: хрест, ромб, квадрат, коло, зірки. Перша згадка про знаки – у літописах, що належать до Х століття. Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) для укладання договорів із візантійцями мали свої печатки, що були символом їхніх повноважень.
За Київської Русі тризуб стає великокнязівським знаком. Його зображення відоме з печатки князя Володимира.
Існує понад 40 версій про походження тризуба: тризуб як первісне зображення рибальського знака, згодом як символ влади – уособлення трьох природних стихій – повітря, землі та води.
Прапор
У дохристиянські часи на українських прапорах були зображення богів, стародавні символи. Після прийняття християнства з’явились нові емблеми – хрести, образи святих, цитати зі Святого Письма.
Синьо-жовте кольорове сполучення походить від герба Галицько-Волинського князівства. Такі прапори використовували українські січові стрільці. 22 березня 1918 року Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про Державний прапор УНР.
Гімн
Слова національного гімну «Ще не вмерла України…» написав у 60-х роках ХІХ ст. відомий український поет Павло Чубинський.
Вперше ця пісня зазвучала у селі Млини (сьогодні Польща), де жив і працював автор музики Михайло Вербицький.
За національні гімни вважали також «Заповіт» Т.Шевченка, «Вічний революціонер» І.Франка.
Верховна Рада України 19 лютого 1992 року прийняла Постанову про тризуб як герб Української держави. Синьо-жовтий прапор став Державним прапором України 28 січня 1992 року. Із 17 серпня 1991 року «Ще не вмерла України…» - Національний гімн.
Звучить гімн «Ще не вмерла України…».
Викладач.  Давайте пригадаємо основні дати становлення України як держави.
6 студент. 16 липня 1990 року Верховна Рада Української республіки прийняла важливий документ – Декларацію про державний суверенітет України.
24 серпня 1991 року було проголошено Акт про незалежність України.
Україну визнав весь світ, першими  країнами були Канада, Польща, Угорщина. Президентом України було обрано Леоніда Кравчука.
1993 рік. На всенародне обговорення було винесено два варіанта проекту Конституції України.
28 червня 1996 року. Верховна Рада України прийняла Основний Закон – Конституцію України. Цей день став національним святом. Цього року також було затверджено українську грошову одиницю – гривню.
Листопад-грудень 2004 року – події, що отримали назву «Помаранчева революція».
У боротьбі за незалежність ми, насамперед, зобов’язані українському козацтву. Давайте пригадаємо імена відомих українських гетьманів (Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Петро Дорошенко, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Іван і Павло Скоропадські,  Пилип Орлик та інші).
А хто був останнім гетьманом України? (Павло Скоропадський).
А які страви були основою козацької кухні? (Борщ і вареники).
Викладач. А зараз я пропоную розгадати кросворд.
Запитання:
1.Автор слів сучасного гімну України. (Чубинський).
2.Національний символ України. (Калина).
3.Людина, яка була останнім гетьманом України. (Скоропадський).
4.Перший президент незалежної України (Кравчук).
5.Столиця нашої держави. (Київ).
6.Одна серед перших країн, які визнали незалежність України (Канада).
7.Одна із страв, що становлять основу козацької кухні. (Вареники).
Викладач. Якщо ви правильно розгадали кросворд, то по вертикалі прочитаєте назву нашої країни відповідно до Конституції. (Україна).
Давайте звернемося до легенди, яка пояснює назву слова «Україна».
7 студент. Легенда про Україну
Кажуть, коли представники народів прийшли до Бога, щоб визначитися, яку їм землю обирати та як її назвати, Бог призначив французам – Францію, а німцям – Німеччину. Тож залишилося тільки двоє дівчат. Глянувши на одну з них, Всевишній сказав: «Ви – євреї, жили в раю, у вас було все: і достаток, і мудрі пророки, але ви не вміли цього шанувати – то будете відтепер називатися країною Ізраїль, тобто вигнаними з раю». Поглянув же на друге вбоге, але горде дівча, і сказав: «А ви – дуже працьовиті та мужні люди. Вам жити в раю і держава ваша називатиметься Україна. Але щоб справді бути такою країною, треба пройти через складні випробування війнами та холодом, голодом та хворобами, стихіями та всілякими негараздами».
Викладач. І, напевно, якраз ті випробування переживає Україна сьогодні.
Листопад 2013 року-лютий 2014 року – «Революція гідності», Майдан.
         На вашу думку, чи змінилася свідомість українців, що стало передумовою такої зміни? Чи можна було запобігти смерті «Небесної сотні?»
Студенти висловлюють свої думки.
8 студент
За тебе, рідна Україно,
Святая земленько моя,-
Ми в бій підем і вмремо гідно!
З любов’ю віддамо життя
Хай воїн-лицар кров’ю зросить
Свій меч на захист Батьківщини.
Хай клич до бою в серці зродить,
Навіки слава Україні!!!
На екрані демонструється відео «В пам’ять Небесної сотні».
Викладач. 27 лютого 2014 року відбулося захоплення будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим сепаратистами Росії.
Сьогодні твориться історія, учасниками якої є і ми. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою, чи перебуватиме під владою Росії. Сьогоднішні події в Україні не дають спати жодному свідомому українцю. Ми знаємо, що на сході нашої держави проходить антитерористична операція, неоголошена війна. Сьогодні як ніколи ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була нероздільною, щоб ми мали свою Батьківщину. Ми повинні допомагати своїм воїнам, які гинуть від кулі ворога, захищаючи нас і нашу Україну.
9 студент.
До вас усіх звертаємось, діти й дорослі,
Лишіть на хвилину щоденні турботи,
З собою побудьте в глибокій скорботі.
Згадайте, вклоніться ви прадідам вашим
Живим ще й полеглим в двобої звитяжнім.
Усім, хто кував перемогу й загинув
За тебе, за мене, за всю Україну.
Згадай їх усіх, замордованих, вбитих
І гідно живи їх життям недожитим.
Хвилина мовчання.


Молитва за Україну
Викладач. Кожен із нас сьогодні має бути справжнім патріотом і громадянином своєї держави, по-справжньому любити і захищати, відстоювати її інтереси та приносити чималу користь. Що більше буде зроблено сьогодні, то краще будемо жити завтра, і будемо гідними називати себе українцями. Бо, як сказано в Біблії, «хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його і воздасться». Хай Бог допомагає нам творити своє майбутнє розумом, руками та серцями.
Відео «Молитва за Україну». Студенти запалюють свічки.
10 студент
Молюсь за тебе, Україно,
Молюсь за тебе кожен час,
Бо ти у нас одна-єдина,-
Писав в своїх віршах Тарас.
Молюсь, - казав він, щоб у тебе
Не було між людьми війни,
Щоб завжди було чисте небо
На нашій стомленій землі!.
Щоб завше у садку смерека
Весняним квітом під вікном цвіла.
І прилітали з вирію лелеки,
Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!

Заключна частина
Викладач. Ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте  її культуру. Будьте гідними своїх пращурів, любіть рідну землю, бережіть волю та незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову. Ми – єдина країна! Попри всі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою!
11 студент
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від заходу й до сходу,
Володарка земель і вод –
Ніхто не ділить, хай народу,
Бо не поділиться народ.
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна.

Пісня «Це моя Україна» (відео).

неділя, 8 січня 2017 р.

ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВИХОВАТЕЛЯ

ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВИХОВАТЕЛЯ

Пасічник С.О.

Сьогодні  в умовах значних змін у соціальному, економічному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови сфери виховання, мета якої – формувати Людину, забезпечувати прогрес людського суспільства. Нині змінилася система поглядів на виховання як педагогічний процес, значних змін зазнала філософія виховання.
Мета сучасного виховання студентської молоді – формування конкурентноспроможної творчої особистості, яка здатна до самовизначення, самореалізації, самовдосконалення [3, С.65].
Виховання в умовах сучасного навчального закладу має бути особистісно зорієнтованим, що дасть можливість реалізувати природні здібності кожного студента. Таке виховання базується на системі цінностей, перш за все, загальнолюдських: добро, совість, чесність, любов, милосердя, мудрість, здоровий глузд, творча активність, працьовитість тощо.
Одним із головних завдань вищого навчального закладу, як записано в Законі України «Про вищу освіту», є забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання її в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України, підвищення освітньо-культурного рівня [2, С.68].
Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснюється за загальноприйнятими уявленнями у низці пріоритетних напрямків. Найбільш важливими серед них є: національно-патріотичне, правове, морально-етичне, екологічне, естетичне, сімейно-родинне, трудове та фізичне. Ці напрямки тісно взаємопов’язані, доповнюють один одного і утворюють цілісну систему виховання. Ця система знаходить своє відображення у виховних заходах, які проводяться у коледжі. Головне покликання їх – пробудження й поглиблення інтересу студентів до різних галузей культури і видів діяльності, до пізнання себе і свого місця в Україні, виявлення і розвиток талантів і здібностей, стимулювання винахідливості, ініціативи, організація дозвілля й відпочинку.
У здійсненні виховного процесу незмінною особою залишається керівник групи, наставник групи студентів. У коледжі керівник групи планує свою діяльність з урахуванням актуальних завдань освіти та виховання, річного плану роботи коледжу, цілеспрямованості, конкретності, врахування інтересів студентів, поєднання різних форм та методів виховання, відповідності їх віковим особливостям та рівню вихованості студентів, урахуванню суспільно-політичних дат, подій у житті України, єдності педагогічного керівництва та самостійності студентства. До найбільш вживаних форм виховної роботи доцільно віднести: бесіди, екскурсії, вікторини, «круглі» столи, ділові зустрічі, дискусії, тематичні конференції, диспути, семінари-тренінги, вечори, свята, конкурси, години спілкування, тематичні виховні години [1, С.14].
Пріоритетним аспектом виховної роботи визначена орієнтація на українську культуру, мову, національно-патріотичні традиції, яка здійснюється шляхом проведення виховних годин: «Криниця отчого дому», «З Україною в серці», «Моя Україна – вільна держава», «Свята наша державна символіка».
Традиційною формою роботи зі студентами є організація зустрічей з вихователями  дошкільних навчальних закладів, що сприяє усвідомленню значимості майбутньої професії, виховує інтерес до роботи вихователя.
Морально-етичне виховання спрямоване на формування основ загальнолюдської і народної моралі: правди, справедливості, милосердя, патріотизму, свободи, рівності, доброти, совісності, порядності, тактовності, співчуття, чесності, гуманності, толерантності та інших чеснот. З цією метою плануються години спілкування: «Вчимося толерантності», «Поспішайте творити добро», «Байдужість – це проблема чи норма життя?».
Правове виховання направлене на формування правової культури – прищеплення поваги до прав і свобод людини, забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, старших, оволодіння знаннями і дотримання законів України. Цьому сприяють виховні години: «Що таке правомірна поведінка?», «Основи правосвідомості особистості» тощо. 
Не менш важливим напрямком роботи є фізичне виховання та формування здорового способу життя, адже фізичне виховання – це невід’ємний елемент загальної культури людини. Для вирішення цих завдань використовуються різні форми роботи: проведення виховних годин «Я вибираю своє майбутнє», «Раціональне харчування – запобігання хворобам», «Режим дня», відвідування секцій, участь у спортивних змаганнях [1, С.17].
Метою художньо-естетичного виховання є розвиток у студентів відчуття і розуміння  краси, усвідомлення  необхідності жити i творити за її законами. Реалізуються ці завдання шляхом відвідування Краєзнавчого музею імені П.Мартиновича, участі у виставках, організації зустрічей з народними художниками, майстрами народно-декоративного мистецтва.
Трудове виховання спрямоване на формування творчої, працелюбної особистості, яка повинна володіти знаннями, вміннями, професійною майстерністю. Студенти здійснюють прибирання закріпленої за групою території, займаються впорядкуванням та озелененням квітника.
Отже, основна мета навчального закладу – підготувати висококваліфікованого фахівця – чесного, сумлінного, творчого, створити найкращі умови для його всебічного розвитку як особистості [3, С.66].

Література

1.     Виховна робота в технікумах, коледжах. З досвіду роботи вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. Випуск 3. – 2005. – 374 с.
2.     Кирилюк Г. Формування особистості майбутнього педагога / Г.Кирилюк // Освіта. Технікуми, коледжі. – 2004. – №1(7). – С.68-70.

3.     Марцева Л. Формування професіонала / Л.Марцева // Освіта. Технікуми, коледжі. – 2004. – №3(9). – С.65-66.

Фізичне виховання – основа всебічного розвитку дошкільників


Конспект відкритого позааудиторного заходу
 «Фізичне виховання – основа всебічного розвитку дошкільників»

Мета: закріпити знання студентів щодо основних завдань дошкільного навчального закладу з фізичного розвитку дітей; формувати інтелектуально-креативний потенціал студентів; розвивати навички активного слухання, вміння висловлювати власні думки, логічне мислення.

Ведучий повідомляє тему та мету заходу.
Учасники діляться на дві групи методом «розрізаних картинок». Прошу кожного студента взяти картку, яка вам до вподоби.
Завдання: ви маєте скласти в ціле розрізні картинки із зображенням двох видів спорту. Таким чином формуються команди, яких об’єднує цілісне зображення картинки. Отже, студенти поділилися на дві команди – «Дужі» та «Мужні» (прикріплюємо емблеми команд).
         Під час нашої роботи ми будемо дотримуватися таких принципів: активності, щирості висловлювань, пунктуальності, дослідницької, творчої позиції учасників гри.
Ведучий представляє капітанів команд та журі. Капітанам пропонує сформувати свої команди, обираючи по черзі учасників. Відтак повідомляє, що захід  міститиме 7 турів.
Перший тур
Привітання
Мета: налаштувати учасників на активнуроботу; створити позитивну дружню атмосферу в колективі, хороший настрій; сприяти згуртованості групи.
Ведучий вітається з групою і просить учасників на розданих аркушах паперу написати своє ім'я, а навпроти кожної літери імені – характеристики, певним чином пов'язані з фізичними якостями, що починаються на цю літеру.
Наприклад: «Привіт, я Світлана, тому я – сильна, вільна, ініціативна, талановита, легка на підйом, активна, наполеглива, адаптована».
Другий тур
Шифрувальники
Ведучий роздає командам картки з літерами у таблиці, повідомляючи, що за літерами «сховалися» слова на спортивну тематику. Учасникам потрібно знайти 10 таких слів. Кількість балів за завдання відповідає кількості знайдених командами слів.
П
С
З
М
Ж
Р
У
Х
Е
П
О
А
Г
А
Н
Н
Р
Ж
Р
Т
Ф
І
З
Я
Е
М
Ж
Ч
Ж
А
К
У
Ф
О
Г
А
Х
Р
У
Л
У
З
Д
О
О
Д
Т
Ь
Т
Б
О
Р
К
Ь
Б
А
Ж
Б
Л
О
Е
Г
Л
Я
Ч
І
Г
В
Я
Ж
Ч
Ж

Третій тур
Запитання-відповідь
Ведучий пропонує командам по черзі відповідати на його запитання. За кожну правильну відповідь команда отримує 2 бали, за неповну – 1 бал, за неправильну – 0 балів. Якщо команда, якій адресовано запитання, не знає відповіді, то відповідати може команда-суперник, додатково отримуючи бали.
-         Які завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку? (Оздоровчі, освітні, виховні).
-         Які  2 види загартовуючих заходів застосовують в дошкільних закладах? (У повсякденному житті та спеціальні загартовуючі заходи).
-         Назвіть фізичні якості, які розвивають у дітей дошкільного віку (Спритність, витривалість, гнучкість,сила, швидкість).
-         З якого віку проводять заняття з фізичної культури? (З 2 року життя – з 2 групи раннього віку).
-         Які методи навчання фізичних вправ дошкільників? (Словесні, наочні, практичні).
-         Скільки етапів формування рухової навички? (3).
-          Назвіть види основних рухів, яких навчають дітей дошкільного віку (Ходьба, біг, стрибки, метання, лазіння, вправи на рівновагу).
-         Назвіть найпоширеніший різновид гігієнічної гімнастики в дитячому садку. (Ранкова гімнастика).
-         Який вид пасивної  гімнастики проводиться з дитиною на першому році життя? (Масаж).
-         Назвіть оздоровчі сили природи (Повітря, сонце, вода).
Четвертий тур
Хто кого
Ведучий прпонує учасникам записати на аркуші паперу якнайбільше відомих їм видів спорту. Команда, що запише більшу кількість слів, перемагає й отримує 5 балів.
П'ятий тур
Гра «Так чи ні»
Ведучий пропонує по черзі кожній команді прослухати твердження і відповісти, правильним є це твердження чи ні. За кожну правильну відповідь команди отримують по 1 балу. Усього кожна команда може отримати 2 бали.
-         Фундамент здоров'я людини закладається в ранньому дитинстві. Так чи ні? (Так).
-         Правильний режим – це чітке чергування різних видів діяльності та відпочинку дітей. Так чи ні? (Так).
-         Дитина, яка живе в умовах, де режим дня відповідає всім вимогам, часто хворіє, погано адаптується до нових умов, вередує. Так чи ні? (Ні).
-         Після денного сну дитина втрачає хороше самопочуття, нормальну працездатність. Так чи ні? (Ні).
Шостий тур
Народна мудрість про спорт
Ведучий пропонує командам по черзі називати відомі їй народні прислів'я та приказки на тему спорту та здоров'я. Хто назве більшу кількість, той перемагає. За кожну названу народну мудрість команда отримує 1 бал.
Сьомий тур
Покажи та відгадай
Ведучий пропонує командам по черзі показувати різні види спорту, не називаючи його, а команда-суперник повинна відгадати. Хто відгадає більшу кількість, той перемагає. За кожний відгаданий вид спорту  команда отримує 1 бал.

Ведучий по завершенні роботи читає вірш:
Спорт – здоров'я!
Спорт – наш друг!
Спорт – це гра, це радість, рух!
Спорт – це дружба,
Спорт – це сила,
Спорт дарує людям крила!

Підсумки заходу
Ведучий надає слово журі для підбиття підсумків заходу, після чого пропонує учасникам поділитися своїми враженнями від заходу.

        Порівняльна таблиця отриманих результатів
 під час заходу
«Фізичне виховання –
основа всебічного розвитку дошкільників»

п/п
Назви завдань
Кількість отриманих балів
«Мужні»
«Дужі»
1.
Привітання



2.
Шифрувальники



3.
Запитання-відповідь



4.
Хто кого



5.
Гра «Так чи ні»



6.
Народна мудрість про спорт



7.
Покажи та відгадай




Сума







                                                                       Самоосвіта викладача у І семестрі 2024-2025 н.р.                     ...